COŞKUN ALTINYAKIT A.Ş.(CAŞ)

SORU-CEVAP

Evet, Renault ve Dacia haricinde kalan diğer Marka Araçlarınıza da Kaporta,Boya,Cam ve Tampon Onarımı hizmeti veriyoruz.

Hayır.Renault Mais ve Dacia Yetkili Servisi olarak tamir, bakım, onarım hizmetleri veriyoruz.

08.30-18.00 saatleri arasında olursa yola yardım gönderiyoruz.Ayrıca Gece de her yerden çekici hizmetimiz var. Tek yapmanız gereken 0-312-278 06 01 numaralı telefondan bize ulaşmak.

Bakım, otomobilinizin mevcut durumunu detaylı olarak görebilmeniz için iyi bir fırsattır.Aracınızın kullanım ömrünü uzatmak ve performansını iyileştirmek için aracınızı Renault Yetkili servislerine götürerek bakım talimatlarına uymanız gerekir. Renault her bakım için, şeffaf fiyatlı fix servis paketlerini önermektedir.

...........

...........

Klimanızın ömrünü uzatmak için, hem yaz hem de kış aylarında, klimanızı ayda en az bir kere 10 dakika çalıştırmanızı tavsiye ederiz.

Dik bir yokuştan aşağı inerken ayağınızı fren pedalı üzerinde tutmayın. Frenlerinizin öngörülenden daha hızlı bir şekilde aşınmasına sebep olabilirsiniz.

Şehir içi ve şehir çevresindeki yollar üzerinde “konfor” sürüş tarzını benimseyerek amortisörlerinizi koruyun.

Az depoyla çok sık gitmeyin. Bu durum, katalitik konvertöre ve partikül filtresine zarar verebilir.

Triger kayışının aşınmasını önlemek için herhangi püf noktası yoktur, Renault tavsiyesine göre aracınızın bakımını uygun şekilde yaptırmak ve tavsiye edilen değişim aralıklarına uymak önemlidir.

Her sabah, aracınızı çalıştırmadan önce 4 ile 5 saniye süresince farları yakın. Bu durum akünüzü marşa enerji temin etmesi için hazırlayacaktır. Böylelikle akünüzü daha uzun süre korumuş olacaksınız.

Nemli bir sünger veya cam suyu ile nemlendirilmiş bir bez ile düzenli olarak sileceklerinizi temizleyin. Böylelikle sileceklerinizin kirlenmesini önleyebilirsiniz

Sık yapılan “dur-kalk” lar şehir içi kullanımın kaçınılmaz özelliğidir. Öte yandan bu özellik, sık lastik değişimi gerektirdiğinden, aşınmaya dayanıklı lastikleri tercih edin.

Donma durumunda, ön camınızın üzerine sıcak su dökmeyin. Bunun yerine havalandırmayı ön cama yönlendirin ve sıcak hava verin. Ayrıca akşamları, ön camınızı kartonla kaplamayı ihmal etmeyin. Bu uygulama, ertesi sabah camınızın buzunu çözmekten sizi kurtaracaktır.

Aydınlıktan karanlığa ani geçiş göz kamaşmaları yaratır. Aracınızı takip eden otomobillerin ışığının sizi rahatsız etmemesi için dikiz aynanızın açısını değiştirin.

Aydınlıktan karanlığa ani geçiş göz kamaşmaları yaratır. Aracınızı takip eden otomobillerin ışığının sizi rahatsız etmemesi için dikiz aynanızın açısını değiştirin.